آخرین اخبار:

معرفی گارانتی

معرفی گارانتی

سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین ، گارانتی ایده آل دوربین را به هدف ساماندهی خدمات پس از فروش دوربینهای پرفروش کانن ، نیکون و فوجی فیلم صادر و منتشر نمود.

این گارانتی جهت رفع اشکالات و ایراداتی است که مربوط به خط تولید دوربین / لنز باشد.پس از تولید یک محصول، ایرادات احتمالی که مربوط به خط تولید باشد را کمپانیهای تولید کننده دوربین و لنز به صورت فراخوان اعلام میدارند.

اما از آنجایی که تمامی دوربینها قبل از تحویل بارها و بارها تحت آزمایشات کنترل کیفیت قرار میگیرند و یک محصول کاملاً سالم و مطمئن به بازار فروش ارائه میشود، لذا به ندرت اتفاق میافتد که در این خصوص نیاز به استفاده از گارانتی باشد.

لذا علاوه بر موارد فوق سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین خدمات دیگری را نیز به این گارانتی افزوده است. این خدمات عبارتند از:

1. 1.نصب کلیه Adjustment Software ( برنامه AF ، برنامه AE ، برنامه لنز و... )

2. 2. رفع پیکسل سوخته به دفعات مکرر (به استثنای قرار گرفتن دوربین در مقابل لیزر)

3. 3. سرویس حسگر ( CMOS - CCD)

4. 4. به روز رسانی کامل دوربین و لنز

مواردی که خارج از تعهدات گارانتی می باشد:

1. 1. ضربه خوردگی ها و شکستگی های فیزیکی

2. 2. نفوذ اجسام خارجی به کالای گارانتی شده (آب ، شن ، ماسه ، خاک و...)

3. 3. عدم رعایت موارد ایمنی مندرج در دفترچه راهنمای کالای گارانتی شده

4. 4. کالاهایی که در مدت گارانتی توسط افراد غیر مجاز تعمیر و یا حتی باز شده باشند.

5. 5. خرابی کلیه لوازم جانبی (باطری ، شارژر)

6. 6. نوسانات الکتریکی و الکترونیکی (مانند استفاده از آدابتورهای متفرقه و نامناسب و یا اتصال به کامپیوتر و یا هر وسیله دیگر در حالیکه خود دوربین روشن باشد.)

7. 7. خط خوردگی ، مخدوش بودن و یا مغایرت موارد ثبت شده در گارانتی با کالای گارانتی شده

برای پوشش موارد خارج از گارانتی (به غیر از بندهای 4 و 5) خرید کالا میتوانید با پرداخت 4درصد قیمت بدنه دوربین / لنز یک بیمه نامه از فروشگاه خریداری نمایید.

معرفی بیمه نامه دوربین و لنز

بیمه نامه دوربین و لنز، به عنوان مکملی ارزنده برای گارانتی جهت افزایش دامنه خدمات پس از فروش شناخته میشود.

طبق قوانین بین المللی، گارانتی ها تنها مشمول ایراداتی هستند که در خط تولید به وجود آمده باشند ، اما عمده دوربین ها و لنزهایی که برای تعمیر به سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین ارسال میشوند ، به دلیل ضربه خوردگی ، شکستگی ، آب خوردگی ، نوسان برق و ... خراب شده اند که کلیه این موارد با توجه به اینکه کلیه این موارد خارج از پوشش گارانتی است.

لذا برای افزایش دامنه خدمات ، شرکت ایده آل دوربین طی قراردادی با بیمه کارآفرین اقدام به صدور بیمه نامه هایی نموده است که در ازای 4درصد قیمت بدنه ، بیمه نامه ای به خریدار داده میشود که هم ایرادات گارانتی را شامل میشود و هم، هر نوع ضربه و شکستگی ، نم زدگی و آبخوردگی ، نوسان برق ، شن زدگی و آتش گرفتگی ، ذوب شدگی و... را که گارانتی نمیپذیرد ، بیمه شامل میشود. حتی در صورتی که دیگر به هیچ عنوان دوربین یا لنز آسیب دیده را نتوان تعمیر کرد ، تا 85 درصد مبلغ مندرج در بیمه نامه ، طی یک فقره چک ، به صاحب دوربین پرداخت میگردد.

Description: http://tamir.ir/uploads/images/Menu/3/final2tarafe.jpg

ارائه خدمات بیمه ، بدون سوال و جواب بوده و برای پرداخت آن نظر کارشناس مبنی بر چگونگی آسیب ملاک نظر نیست.

لوازم جانبی و تجهیزات اضافی به روی لنز و دوربین ، جزء بیمه نامه محسوب نشده و فقط خود لنز و دوربین بیمه میشوند. بیمه نامه در هر شرایطی پاسخگوست و تنها در چهار صورت بیمه ایده آل دوربین خدماتش را از روی دوربین بیمه شده بر میدارد:

1. 1) دوربین در هر مرکز و تعمیرگاه دیگری بجز شعب سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین/ایده آل دوربین تعمیر و یا حتی باز شده باشد. (هرچند مختصر)

2. 2)دوربین به دلیل سرقت و یا هر دلیل دیگری مفقود شده باشد.

3. 3) شماره بدنه دوربین و یا لنز، به دلیل مخدوش شدن، یا پاک شدن ، ناخوانا شده باشد.

4. 4) تابش لیزر به دوربین

نحوه استفاده از بیمه نامه:

در صورت شکستگی و خرابی دوربین و یا لنز، میتوان از بیمه نامه به شرح ذیل استفاده کرد:

الف) ایرادات جزئی: در صورت خسارات وارده کمتر از 70 درصد ارزش بیمه نامه باشد و بتوان آن را با تعویض قطعه یا قطعات معیوب برطرف نمود، در ازای باطل کردن یک کوپن از بیمه نامه اقدام به رفع ایراد میگردد. بیمه نامه سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین چهار کوپن دارد که میتوان از آنها تا زمان اتمام اعتبار بیمه نامه (15 ماه) استفاده نمود.

ب) ایرادات کلی: در صورتی که خسارت وارده بیش از 70 درصد ارزش بیمه نامه باشد خسارت کلی تلقی شده و دوربین یا لنز طبق نظر کارشناس تعویض شده و یا مبلغ ریالی آن طی یک فقره چک به صاحب دوربین پرداخت خواهد شد.

طبق قوانین شرکت بیمه کارآفرین و مفاد مندرج در ظهر بیمه نامه ، پانزده درصد مبلغ هر خسارت به عهده خریدار است و به ازای هر ماه کارکرد ، دستگاه نیز یک و نیم درصد فرانشیز بابت فرسودگی کسر میگردد.

شرایط استفاده از خدمات بیمه:

1- الف) تکمیل اطلاعات خواسته شده در گواهی بیمه نامه برای احراز هویت خریدار ب) مهر و امضاء توسط فروشنده ج) تطابق مشخصات کالای بیمه شده با مندرجات بیمه نامه

2- تا پایان مدت اعتبار گواهی بیمه ،بیمه نامه را نزد خود حفظ فرمایید و در صورت مفقود شدن گواهی بیمه مراتب را سریعاً به شرکت ایده آل دوربین اطلاع دهید.

3- مشخصات مندرج بر روی جعبه دستگاه دوربین، لنز ، گواهی بیمه و کارت گارانتی را با هم تطبیق دهید.

4- در صورت عدم استفاده از کوپن های بیمه از تخفیف در تمدید بیمه نامه برخوردار خواهید شد.

چگونگی خرید و فعالسازی بیمه نامه ایده آل دوربین

مهم : بیمه نامه ایده آل دوربین بسته به نوع خرید آن به دو شیوه متفاوت فعال میشود:

1. خرید مستقیم از فروشگاه و تحویل نسخه ی شرکت پس از جدا کردن از بیمه نامه ، به فروشنده در هنگام خرید (خرید حضوری از فروشگاه)

2. خرید دوربین به همراه بیمه از سایتهای اینترنتی و فروشگاه های مجازی و ارسال نسخه شرکت پس از جدا کردن از بیمه نامه ، به شرکت ایده آل دوربین (خرید غیرحضوری و اینترنتی)

حال به تشریح به دو مورد فوق می پردازیم:

  • خرید حضوری از فروشگاه (تحویل نسخه شرکت به فروشنده در هنگام خرید)

در صورتی که خرید دوربین و بیمه نامه از یک فروشگاه به صورت حضوری باشد، فروشنده پس از تکمیل بیمه نامه نسخه شرکت را جدا میکند و نسخه خریدار را به همراه کوپن های آن به خریدار تحویل میدهد. در این صورت فروشنده بیمه را به همراه حق بیمه به شرکت ایده آل دوربین تحویل میدهد و بیمه فعال میشود و خریدار تنها به خاطر اطمینان یافتن نهایی از فعال بودن بیمه نامه، کافی است یک تماس با شرکت ایده آل دوربین بگیرد و یا در بخش تأییدیه فعالسازی بیمه نامه در انجمن سایت شرکت ایده آل دوربین ، شماره بیمه نامه و سریال دوربین را درج کند تا فعال بودن بیمه نامه به وی اعلام گردید.

  • خرید غیرحضوری و اینترنتی (ارسال «نسخه شرکت» از بیمه نامه به شرکت ایده آل دوربین)

با خرید از سایتهای فروشگاهی اینترنتی کلیه بیمه نامه به صورت خام و پرنشده به خریدار تحویل میگردد و با توجه به اینکه در این نوع خرید ، دوربین به همراه بیمه نامه به خریدار فروخته شده است و هزینه بیمه نامه به همراه مبلغ دوربین از خریدار اخذ شده است لذا در صورت عدم ارسال نسخه شرکت بیمه نامه به نمایندگی، بیمه نامه فعال نگشته و حق خریدار تضییع خواهد شد. پس حتما در ارسال این قسمت در مدت حداکثر ده روز اقدام گردد.

پس از تکمیل (به شیوه ای که در ذیل بیان گردیده است) و ارسال بیمه نامه، لطفا از رسید بیمه نامه به شرکت و فعال شدن آن مطمئن شوید

معرفی VIP

کارت VIP یکی از خدمات ویژه سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین / ایده آل دوربین ، برای دارندگان دوربینهای DSLR است.

صاحبان دوربینهای DSLR و لنزهای کانن و نیکون میتوانند این کارت را تنها با ثبت نام در سایت ایده آل دوربین ، به صورت رایگان به دست بیاورند.

دارندگان کارت VIP مشمول خدمات ویژه ای به صورت مادام العمر میگردند که این امر آنها را از دیگر صاحبان دوربینها متمایز میکند.

مهمترین این خدمات عبارتند از:

1) ۳۰٪ تخفیف در خدمات

2) انجام کلیه خدمات خارج از نوبت

3) نظارت مستقیم مدیریت برنحوہ خدمات رسانی

4) رفع پیکسل سوخته به دفعات مکرر و اعلام وضعیت شاتر

5) جایگزینی دوربین / لنز به صورت امانی در طول مدت زمان تعمیر

  • به علت نوسانات ارزسايت فرانگاه تا تاريخ 96/11/30 به روزنمی باشد جهت خريد به اینستاگرام فرانگاه مراجعه کنيد
  • Instagram:@faranegah1
  • فرانگاه واردکننده دوربين های کانن و نيکون  فروش ومشاوره تجهيزات حرفه ای
  • فرانگاه نماينده  فروش کيف های کيس لاجيک درايران می باشد
  • تهران, خيابان بهار,مجتمع تجاری بهار, طبقه اول تجاری ,واحد 292  فروشگاه فرانگاه 77616805 -77613317